Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home2/mashinbu/public_html/webdano.com/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home2/mashinbu/public_html/webdano.com/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home2/mashinbu/public_html/webdano.com/libraries/joomla/string/string.php on line 30

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home2/mashinbu/public_html/webdano.com/libraries/joomla/filter/input.php on line 652

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home2/mashinbu/public_html/webdano.com/libraries/joomla/filter/input.php on line 654
بلاگ طراحی سایت و سئو نهایت تلاش ما در ارائه خدمات پشتیبانی مطلوب است. طراحی سایت را که همه خوب بلدند. http://webdano.com Mon, 21 May 2018 10:43:32 +0000 Joomla! - Open Source Content Management en-gb مطالب تکراری به سئوی سایت شما آسیب می زنند http://webdano.com/index.php/blog/item/24-duplicate-content-rule http://webdano.com/index.php/blog/item/24-duplicate-content-rule

موتور جستجو همواره به مطالب دست اول و تولید شده روی خوش نشان داده و می دهد. اینکه شما یک سایت تولید کننده محتوای دست اول راه اندازی کرده اید و یا مطالب خود را از سایت های دیگر کپی می کنید، تفاوتی از زمین تا آسمان است. قطعا اگر شما تولید کننده محتوا باشید و این تولید محتوای شما استمرار داشته باشد، جایگاهی مناسب در نتایج جستجو خواهید داشت.

 

مطالب تکراری به سئوی سایت شما آسیب می زنند


اما اگر تولید کننده محتوا نیستید و مطالب خود را از سایر سایتها و وبلاگ ها جمع آوری می کنید، می بایست مراقب قانون Duplicate Content الگوریتم گوگل باشید تا سایت شما دچار مصائب تخلف در موتور جستجو نشود.
در صورتی که قانون "تکرر محتوا" شامل سایت شما شود، قطعا جریمه آن خروج از نتایج جستجو است.
اما تکرر محتوا عمدتا خارجی نیست. یعنی ممکن است شما یک محتوای منحصر بفرد تولید کرده باشید و بر روی سایت خود یکبار آپلود کنید. اما به دلیل ایرادات فنی وبسایت شما، crawler ( خزنده) موتور جستجو از چند آدرس مختلف (Diffrent URLs) آن مطلب را بخواند. با توجه به این که همه آن آدرس ها هم متصل به هاست شما هستند، ممکن است مجددا شما شامل قانون تکرر محتوا شوید و جریمه در انتظارتان باشد.
برای جلوگیری از این آسیب، ما چند نکته را به شما یادآور می شویم که با رعایت آنها می توانید تا حد قابل قبولی از duplicate content و آسیب های احتمالی آن بپرهیزید:

1- Redirect 301 را فراموش نکنید.

در صورتی که از چند دامنه برای سایت خود استفاده می کنید، می بایست یک دامنه مادر داشته باشید که هاست شما به آن متصل است. اما برای اتصال دامنه های بعدی از Parked Domain یا  Addon Domain استفاده نکنید. فقط Redirect از نوع 301 که عموما در نرم افزارهای مدیریت هاست این قابلیت لحاظ شده است و شما می توانید آن را تنظیم کنید. در غیر اینصورت از یک فایل html که یک خط کد برای redirect دامنه در آن نوشته شده است، استفاده کنید.


در زبان برنامه نویسی php

<?php
header("Location: http://www.webdano.ir", true, 301);
exit();
?>

در زبان برنامه نویسی asp.net

<script language="C#" runat="server">
private void Page_Load(object sender, System.EventArgs e)
{
   Response.Status = "301 Moved Permanently";
   Response.AddHeader("Location","http://www.webdano.ir");
   Response.End();
}
</script>

به جای webdano.ir آدرس دامنه مورد نظرتان را جایگزین کنید.

 

2- از تگ canonical درست استفاده کنید.

این تگ به خزنده های گوگل می فهماند که کدام url برای یک صفحه خاص باید ایندکس شود. بنابر این شما باید در هر صفحه، یک تگ canonical منحصر به همان صفحه داشته باشید که url مشخص شده در این تگ می بایست با url نمایش داده شده در نوار آدرس مرورگر مطابقت داشته باشد. در غیر اینصورت، آن صفحه در گوگل ایندکس نمی شود. به تطابق در تصویر زیر توجه کنید.

از تگ کانونیکال درست استفاده کنید
3- مسیرهایی که نمی خواهید crawl شوند را مسدود کنید.

برای جلوگیری از نمایش یک مطلب در دو مسیر، مسیرهایی غیر رسمی سایت خود را برای ربات های گوگل مسدود کنید. شما می توانید اینکار را از طریق ساختن فایل robots.txt در روت سایت خود انجام دهید. نمونه یک فایل robots.txt در زیر نشان داده شده است.با بیان این نکات، امید آن داریم که توانسته باشیم شما را در جهت پیشبرد اهدافتان یاری کرده باشیم.

در پایان اگر این مطلب برای شما مفید بود، لطفا با ذکر منبع، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.


نویسنده: سید رضا موسوی دوست

]]>
hoodano@gmail.com (Super User) سئو Thu, 04 Sep 2014 11:36:56 +0000
بهینه سازی عنوان (Title) سایت برای موتورهای جستجو http://webdano.com/index.php/blog/item/23-title-optimizing-for-seo http://webdano.com/index.php/blog/item/23-title-optimizing-for-seo

عنوان سایت پس از محتوای صفحه، دومین موردی است که توسط ربات های جستجوگر خوانده می شود.

بهینه سازی عنوان (Title) سایت برای موتورهای جستجو

چینش کلمات در عنوان سایت از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در این مطلب به صورت مختصر به سه نکته کلیدی در خصوص بهینه سازی عنوان سایت اشاره می کنیم:

عنوان سایت دومین عامل تاثر گذار در سئو


1- از عنوان منحصر بفرد استفاده کنید.


هر صفحه از سایت شما می بایست دارای یک عنوان منحصر بفرد باشد. این عنوان نیز باید کاملا مرتبط با مطالب داخل همان صفحه باشد و چگالی مناسبی برای عبارات مورد نظر در متن آن صفحه ایجاد کرده باشید. به طور مثال عکس فوق که نمونه یک عنوان سایت در برنامه نویسی می باشد، متعلق به صفحه اول سایت webdano بوده و برای عبارت کلیدی ( شاه کلید ) "شرکت طراحی سایت" هدفگذاری شده است.2- کاراکتر شماری را فراموش نکنید.


حتما سعی کنید که عنوان سایت شما با شمارش فضاهای بین حروف (spacing)، بیش از 70 کاراکتر نباشد. برای شمارش تعداد کاراکتر ها می توانید از نرم افزار Microsoft word استفاده نمایید.


3- به چیدمان عبارات کلیدی خود در عنوان دقت کنید.


شاه کلید ( عبارت کلیدی اصلی ) هر صفحه را در ابتدای عبارت عنوان سایت قرار دهید. می توانید عبارات کلیدی خود را با " - " یا " ، " یا " و " از یکدیگر جدا کنید. اما دقت کنید که شاه کلید شما با سایر صفحات وبسایتتان اشتراک نداشته باشد.

در نهایت برای عنوان سایت خود بسیار فکر کنید. از سایت های موفق می توانید برای تدوین عنوان سایتتان الگو بگیرید.


اگر این مطلب را مفید دیدید، لطفا همراه ذکر منبع، با اطرافیان خود آن را به اشتراک بگذارید.

 نویسنده : سید رضا موسوی دوست

]]>
hoodano@gmail.com (Super User) سئو Wed, 03 Sep 2014 19:12:16 +0000
ده نکته تاثیر گذار دامنه در سئو ( بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) http://webdano.com/index.php/blog/item/22-10-domain-seo-factors http://webdano.com/index.php/blog/item/22-10-domain-seo-factors

برای نتیجه گیری بهتر در سئو، با دقت دامنه سایتتان را ثبت کنید. تقریبا 10 عامل از 200 عامل تاثیر گذار در سئو،  مربوط به دامنه سایت (site domain) می شود. این عوامل عموما رعایت نمی شوند و هنگامی که دو سایت با نرخ سئوی خوب در کنار یکدیگر مقایسه شوند، ای عوامل برای رتبه بندی کاملا تاثیر گذار خواهند بود.

 

ده نکته تاثیر گذار دامنه در سئو ( بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) 

اکنون به معرفی این 10 عامل به صورت مختصر می پردازیم:

1- سعی کنید زمینه کاری خود را به نوعی در دامنه خود ذکر کنید. 

مثلا برای زمینه کاری طراحی سایت از عبارت webdesign در دامنه خود استفاده نمایید. این آیتم از الگوریتم های قبلی گوگل همچنان به ارث رسیده است و می توان به عنوان یک "عامل پرِ کاهی" از آن یاد کرد که به نوبه خود، هر چند نه خیلی زیاد در ارزش گذاری سئوی سایت شما تاثیر گذار است.

 

2- پیرو "عامل پرِ کاهی" فوق، از مهمترین عبارت کلیدی خود در ابتدای دامنه استفاده کنید. 

در این صورت مقدار ناچیز دیگری به ارزش سئوی سایت شما افزوده خواهد شد. مثل webdesign-yourdomain.com .

 

3- آیتمی به نام EMD وجود دارد که بسیار بیشتر از موارد فوق، بر سئوی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود. 

Exact Match Domain  یعنی دامنه ای که تنها و تنها زمینه کاری شما را بیان می کند و هیچ علامت یا حروف دیگری در آن نیست. مثل webdesign.com 

 

exact match domain را بهتر بشناسید

 

4- از عبارات کلیدی خود در زیر دامنه ها استفاده کنید. 

به طور مثال از شما شرکتی هستید که چند خدمت را ارائه می کند، سعی کنید خدمات خود را در زیر دامنه ها مثل seo.webdano.com یا زیر فولدر ها مثل webdano.com/seo دسته بندی نمایید. 

 

5- سابقه دامنه جزو عواملی است که کمی بیشتر از پرِ کاه بر سئوی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود. 

سایتی که 6 سال از اولین روز ثبت خود را می گذراند، نسبت به سایتی که یک سال از آغاز فعالیتش می گذرد، در رتبه بندی برای نمایش جستجو ارجح تر به شمار می رود.

 

6- پیرو آیتم فوق، اگر شما برای 10 سال آینده، دامنه خود را ثبت نمایید، به گوگل خواهید فهماند که در کسب و کار خود جدی هستید . 

تا مدتها قصد فعالیت جدی در کسب و کار خود را دارید. قطعا سایت شما نسبت به سایت کسب و کارهایی که سال به سال دامنه خود را تمدید می کنند، در رتبه بندی نتایج جستجو ارجح تر خواهد بود.

 

7- سعی کنید از دامنه ای استفاده کنید که از ابتدا خلقتش در اختیار شما بوده است. 

بر اساس آیتمی به نام domain history ، دامنه ای که بیش از یکبار drop شده باشد ( یعنی مالکیتیش تغییر کرده باشد ) به گوگل می فهماند که می بایست سابقه این دامنه در نتایج جستجو پاکسازی شود که این پاکسازی یک امتیاز منفی برای سایت شما به شمار خواهد رفت. 

 

8- سابقه دار نباشید. 

اگر شما صاحب سایتی بوده اید که بنا بر دلایلی، توسط گوگل اسپم شناخته شده و جریمه شده است، و قصد دارید دامنه جدیدی برای خود ثبت کنید، با نام و مشخصاتی که قبلا سایت جریمه شده خود را با آن ثبت کرده بودید، اقدام به ثبت دامنه جدید نکنید. زیرا شما توسط گوگل spammer شناخته شده اید و ممکن است دامنه جدید شما نیز ( بر اساس عدم اعتماد گوگل به صاحب سایت ) جریمه شود و در نتایج جستجو نمایش داده نشوید. همواره مسیر اعتماد سازی را برای بازگشت به نتایج جستجو دنبال کنید. 

 

9- برای ثبت دامنه، اطلاعات کامل خود را ارائه کنید. 

برخی با مشخصات عمومی اقدام به ثبت دامنه می کنند که این امر موجب ایجاد فضای عدم اعتماد گوگل خواهد شد. گوگل همواره نظر مساعد خود را نسبت به دامنه هایی تقدم می بخشد که اطلاعات صاحبانشان، کاملا شفاف و شخصی است؛ نه عمومی.

 

10- از پسوند های کشوری استفاده کنید. 

اگر شما می خواهید از سئوی سایت خود فقط برای ایران استفاده کنید و بازار هدف شما تنها ایران است، از پسوند .ir استفاده کنید. این آیتم ارزش سئوی شما را برای کشور ایران بالا خواهد برد اما برای بازار هدف جهانی، یک نکته منفی برای شما خواهد بود. اگر بازار هدف شما محدود به یک کشور خاص است، سعی کنید از پسوند همان کشور استفاده نمایید.

 

در پایان اگر مشاهده می کنید که خود سایت وبدانو بسیاری از آیتم های سئو را رعایت نکرده است، به خاطر طراحی قدیمی این سایت می باشد. در حال حاضر گروه وبدانو در حال طراحی سایت جدید خود است که همه 200 آیتم سئو در آن رعایت خواهد شد.

 

اگر این مطلب را مفید دیدید، لطفا همراه ذکر منبع، با اطرافیان خود آن را به اشتراک بگذارید.

 

 

نویسنده : سید رضا موسوی دوست

]]>
hoodano@gmail.com (Super User) سئو Tue, 02 Sep 2014 07:24:07 +0000
معرفی شاخص های عملکرد کلیدی برای استفاده در سئو (بهینه سازی سایت( http://webdano.com/index.php/blog/item/21-seo-kpi-usage http://webdano.com/index.php/blog/item/21-seo-kpi-usage

مقوله بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بر اساس طبیعت خود هیچگاه به پایان نخواهد رسید. قانون های سئو مکررا عوض می شوند؛ رقبا می آیند و می روند و در کل، ماندن در بازار آنلاین نیازمند مانیتور کردن کمپین های فروش و تبلیغات است. این مانیتورینگ به شما می گوید که چه آیتم های جدیدی به پیشرفت سازمان شما در فضای آنلاین کمک می کند.

 

معرفی شاخص های عملکرد کلیدی برای استفاده در سئو (بهینه سازی سایت(

مشخصا همه ما نمی توانیم مدت زمان زیادی از عبارات کلیدی در موتورهای جستجو بهره برداری کنیم. اما می توانیم با بررسی مواردی که به آنها "شاخص های عملکرد کلیدی" گفته می شود، کیفیت این بهره برداری را مدیریت کنیم. 

شاخص های عملکرد کلیدی شما برای مانیتورینگ سایت کسب و کارتان از قرار زیر است:

1- زمانی که کاربران در سایت شما می گذارند. (Time spend on site)

این مقدار به صورت میانگین ارائه می شود. مثلا به صورت میانگین سایت شما از مطالعه 2 دقیقه و 36 ثانیه کاربران بهره می برد. هر چقدر این زمان بالاتر برود، بدان معناست که محتوای سایت شما به درد کاربران خورده و در حال استفاده صحیح از سایت شما هستند. این عدد ممکن از مراجعه هزاران کاربر به سایت شما بدست آمده باشد.

2- تعداد بازدیدکنندگان (Number of visits)

3- تعداد صفحات بازدید شده (Pages visited)

4- نرخ جهش (Bounce rate)

نرخ جهش مقیاسی است که بر حسب درصد محاسبه می گردد. هنگامی که یک کاربر در حال خواندن یک مقاله روی سایت شماست و به طور مثال زمانی در حدود 5 دقیقه را صرف خواندن این مطلب می کند، در حالت کلی نرخ جهش وب سایت شما را افزایش داده است. نرخ جهش یک سایت می بایست از یک استاندارد جهانی پیروی کند. در این استاندارد که بسیار برای بهینه سازی سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد، نوع سایت و میزان نزخ جهش آن تعیین شده است:

سایت های تولید محتوا : 40 تا 60 درصد

وبلاگ ها: 70 تا 98 درصد

فروشگاه ها: 20 تا 40 درصد

سایت های خدماتی: 10 تا 30 درصد

صفحات فرود: 70 تا 90 درصد

 

در تصویر زیر شما یک گزارش مختصر از شاخص های عملکرد کلیدی یک وبلاگ را می بینید. این گزارش توسط ابزار Google Analytics تهیه شده است.

شاخص های عملکرد کلیدی در سئوی سایت ها بسیار موثر هستند

Sessions تعداد مراجعات کاربران به سایت شما را نشان می دهد. در این سایت، 3503 کاربر منحصر بفرد 4568 بار به سایت مراجعه کرده اند.

Pageviews تعداد صفحات بازدید شده کل کاربران.

Page/Session متوسط تعداد بازدید صفحات در هر مراجعه

Avg. Session Duration متوسط زمان سپری شده در هر مراجعه توسط کاربر روی سایت شما

Bounce Rate نرخ جهش

% New Sessions درصد مراجعات جدید نسبت به دوره قبلی

 

در مقاله های بعدی در مورد هر یک از این آیتم ها بیشتر صحبت می کنیم.

 

نویسنده: سید رضا موسوی دوست

]]>
hoodano@gmail.com (Super User) سئو Mon, 01 Sep 2014 10:19:21 +0000
7 نکته در انتخاب پیمانکار سئو http://webdano.com/index.php/blog/item/7-seoman-choose http://webdano.com/index.php/blog/item/7-seoman-choose

حضور در صفحه اول موتور جستجوی برتر ایران یعنی Google.com، برای کسب و کارها بسیار مهم است. کاربران در موتورهای جستجو، عنوان یا هویت موضوعی را search می کنند که به آن نیاز دارند. کسب و کارها با حضور در "عبارات کلیدی" مورد نظر کاربر، در فضایی هدفمند قرار گرفته و می توانند اقدام به جذب مخاطب خود از طریق وبسایت کنند.

اگر شما در نظر دارید که یک پروژه بهینه سازی وب سایت برای خود تعریف کنید و نیاز به یک پیمانکار مناسب دارید، لطفا دقت کنید که:
-    در ابتدا دقت کنید که پیمانکاران نقش کاتالیزور ( سرعت دهنده فرایند ) را دارند. آنها معجزه نمی کنند. فقط از تجربه و دانش خود در سرعت بخشیدن به فرآیند سئو استفاده می کنند. در صورتی که زمان مناسبی در حدود یکسال دارید، می توانید با خواندن مقالات سئو، خودتان سایت خود را سئو کنید.
-    اشتباه در پروژه های سئو شوخی بردار نیست. اگر پیمانکارتان در پروژه بهینه سازی وبسایت شما به صورت سهوی یا عمدی دست به تخلف بزند و خارج از استانداردهای الگوریتم جدید Google بنام "مرغ مگس خار" اقدام کند، در صورت شناسایی توسط موتور جستجو به عنوان متخلف، وبسایت شما متحمل جریمه خواهد شد. این جریمه ها در نهایت منجر به خروج وبسایت از نتایج جستجو خواهد شد. با توجه به این که دامنه سایت هر کسب و کاری از سرمایه های آن کسب و کار به شمار می آید، نمی توان به سادگی از این موضوع گذشت. البته می توان سایت متخلف را اصطلاحا recovery کرد و آن را مجددا به نتایج جستجو بازگرداند. این فرآیند عموما بین 6 تا 18 ماه زمان و حداقل 5 میلیون تومان هزینه به همراه خواهد داشت.
-    لطفا حتما از اعتبار و صحت پروژه های انجام شده پیمانکارتان اطمینان حاصل کنید. با مشتریان قبلی وی صحبت و از کم و کیف کار اطلاع پیدا کنید.
-    با توجه به الگوریتم جدید Google، روش بهینه سازی وبسایت شما باید از طریق غنی سازی محتوای آن صورت پذیرد. حداقل 90% حجم پروژه باید از طریق بهینه سازی محتوای وبسایت صورت پذیرد.
-    از پروژه های کوتاه مدت و ارزان قیمت جدا پرهیز کنید. این روش های زود بازده در الگوریتم های گذشته Google کارایی مناسبی داشتند اما با استانداردهای جدید دیگر از اعتبار لازم برخوردار نیستند. اکنون هم شما با این روش ها به صفحه اول خواهید آمد اما ماندگاریتان چقدر خواهد بود؟! آیا اعتبار دامنه شما زیر سوال نخواهد رفت؟ آیا متحمل جریمه نخواهید شد؟ تعداد کمی از پیمانکاران دانش بروز سئو را دارند. لطفا وسوسه نشوید!
-    در انتخاب عبارات کلیدی دقت کنید. از پیمانکارتان بخواهید که تعداد جستجو های ماهانه عبارات کلیدی پیشنهادی را به شما بدهد. از عبارات کلیدی "تک سیلابی" تا حد ممکن دوری کنید. خودتان را جای کاربر بگذارید. ببینید اگر کاربر به خدمات شما نیاز داشته باشد، چه واژه هایی را در موتور جستجوگر تایپ خواهد کرد.
-    پس از اتمام پروژه، از پیمانکارتان بخواهید به شما یا نماینده شما، بارگزاری صحیح محتوا را آموزش دهد. با بارگزاری صحیح محتوا، مدت ها جایگاه سایت شما در صفحه اول گوگل خواهد بود.

]]>
hoodano@gmail.com (Super User) سئو Mon, 02 Jun 2014 11:27:40 +0000